Головна » 2014 » Жовтень » 7 » Добра звістка - основи (UKR - українською мовою) - 20140730.txt (ч.1/5)
01:29
Добра звістка - основи (UKR - українською мовою) - 20140730.txt (ч.1/5)

Добра звістка - основи           (UKR) (українською мовою)


Мішель Нострадамус написав, що прийшов час показати людям, що необхідно зробити деякі важливі уточнення в розумінні Слова Божого, зокрема, Євангелія, яке представив людям Ісус Христос за завданням Отця. 
(Дивіться: Предсказания Мишеля Нострадамуса, перевод Дианы Меркурьевой - http://graal777.narod.ru/trapeznaya/nostr.htmlhttp://nostradamys.ru/http://gusev.ip64.net/141.htm)

 

Зміст: 
       Проект побудувати "Царство Небесне" на Землі - це план Бога, ціль якого - врятувати біологічний вид "homo sapiens" та інші види життя на планеті Земля. Алгоритм Бога захисту життя (управління проектами). 
       1. Бог не судить і не карає, а радить і навчає, щоб спасти. (Враховуючи закон симетричної відповіді світу.) 
       2. Повірити Богу, тобто зрозуміти і прийняти Його науку, поради і план дій. Три розділи плану дій (два розділи і викриття обманних схем). Для того, щоб це спрацювало, потрібно усунути завади і збудувати не тільки внутрішній, але і зовнішній (інституційний) компонент - закони суспільства: Царство Небесне на Землі. 
       2.1. Активне право на життя. Економіка Царства Небесного. Любити ближніх і допомагати кожному з "найменших братів Бога". Достатня умова: "кожен, хто просить - одержує, хто шукає - знаходить, а хто стукає - відчинять йому". Почати з того (ціль-мінімум), щоб у всіх був "хліб насущний на кожний день", тобто однакова мінімальна соціальна підтримка - захист (пенсія?). 
       2.2. Право на (само)захист. Система безпеки Царства Небесного. Любити ворогів і допомагати "заблудлим". (Краще виправити програми, ніж викидати комп’ютер за те, що в ньому віруси чи погані програми.) Не судити (винятки?). Хрест. Прадавня Дама. Мстиву "Феміду" (точніше, її зброю?) прибрати - замінити її на доцільну логічну систему профілактики злочинності (усунення мотивів (смислу) злочинів та зупинення, недопущення злочинів перед їх скоєнням) і допомоги "заблудлим" (роз’яснити, уроки - щоб вчитися). Поставити правду на захист народу від злочинності: максимальна відкритість і прозорість. 
       Додаток: Алгоритм війни і смерті "Феміда". 
       2.3. Обман (обманні схеми), брехню, приховування правди викрити і прибрати. Замінити це на правду: максимальна відкритість і прозорість. (Хиба (брехня) і приховування правди - це те насіння, з якого швидко виростає врожай всякого зла, в т.ч. війни, де смерть рясно жне, косить і молотить...) 
       3. Щоб було легше зрозуміти ідеї Бога, треба усвідомити, що кожний з людей є частиною єдиного великого над-організму - життя Землі (потенційно - Царства Небесного). І кожний має свою місію у світі і робить щось корисне для кожного з інших, хто в ньому живе. 
       Чому саме зараз? Мішель Нострадамус. Час подорослішати. Загрози і можливості. Технології. 
       Додаток: Обманні схеми. 
---

 

"...і пізнаєте правду, - а правда вас вільними зробить!" 

Із науки Ісуса випливає, що: 
       Слово Боже дає алгоритм оптимізації з критерієм максимум ймовірності виживання біологічного виду "homo sapiens" на планеті Земля. 
Враховуючи історію з Ноєвим ковчегом та інші (сторонні) міркування, можна сказати, що на планеті Земля дві функції корелюють: ймовірність виживання виду "homo sapiens" і ймовірність виживання великої частини біоти планети. Тому також: 
       Слово Боже дає алгоритм оптимізації з критерієм максимум ймовірності виживання виду "homo sapiens" і великої частини біоти (інших видів) на планеті Земля. 
Причому теж дуже цікаво, що особливістю цього алгоритму є те, що максимізація ймовірності виживання всього виду "homo sapiens" досягається через 
       створення системи під назвою "Царство Боже" (або "Царство Небесне"), що означає систему найбільш сприятливих умов для життя кожного окремого представника цього виду, тобто, для кожної окремої людини (і побічно, навіть для представників деяких інших видів, тобто, рослин і тварин, адже ми знаємо, що людям, щоб добре жити, потрібні рослини і тварини). Тому що коли будуть створюватися найбільш сприятливі умови для життя кожного, тоді це відкриє можливості для кожного виявити і у максимальній мірі проявити свій творчій потенціал (на благо всіх), а також вивільнить максимум ресурсів для його здійснення (реалізації). Крім того, алгоритм Бога постійно підтримує цілеспрямованість, доцільність дій. Серед іншого, це максимізує ймовірність можливостей не згубити вже існуюче життя і розвинути потужні технології захисту життя. Таким чином, з науки Ісуса випливає, що 
       створення Царства Божого (на планеті Земля) є достатньою умовою для вказаної максимізації ймовірності виживання (видів на цій планеті). 
Ісус прямо вказує на це у Євангелії (Матвія) - у розділі про Останній суд: "Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, - те Мені ви вчинили. ... Чого тільки одному з найменших цих ви не вчинили, - Мені не вчинили!" І далі вказується, що ті, хто вчинив (допоміг), будуть жити у Царстві Божому, а інші будуть вкинуті у вогонь (думаю, це означає, що вони будуть знищені, тобто, помруть). В різних місцях Благої Вісті Бога Ісус повторює слова про те, що винагородою допущеним у Царство Боже буде саме життя, наприклад: "Ти недалеко від Божого Царства, - роби це, і будеш жити!", "Бог не є Богом мертвих, а живих!" 
Як підказує "здоровий глузд", логіка тут зрозуміла: якщо всі люди будуть допомагати іншим, то кожний отримає допомогу, коли у нього виникне в ній потреба. Так виникне "синергетичний ефект", що забезпечить порятунок і підтримку життя. 
Ісус прямо вказує, яке є Царство Небесне - воно подібне до гірчичного зернятка: посадив його чоловік на городі своєму, і виросло дерево, і закублилось птаство небесне у віттях його. Тобто, це вказує на те, що Царство Боже - це результат процесу використання такої інформації, завдяки якій людина може створити сприятливі умови для життя (різних біологічних видів, в т.ч. власного (homo sapiens)). Через це його ще називають Царством Небесним - не тому, що воно може бути тільки на небі або тільки після смерті, а тому, що інформація для його створення - це Слово Небесне (Слово Бога з неба). 
       Характеристикою Царства Божого є взаємна допомога між його учасниками (і це єдиний критерій для суду). А як треба поводитись, щоб досягти такої поведінки, - це вказує Закон Божий, зокрема, 2 основні заповіді: любити Бога свого всім серцем своїм, всією душею своєю, всіма своїми силами і розумом (думками) і любити ближнього, як самого себе, - а також пояснення - про прощення провини ворогам і любов до них, і порада - не засуджувати, щоб не бути засудженими, що їх уточнюють. Про це ж (у короткій формі) нагадує і єдина стандартна молитва, якої Ісус навчив своїх учнів - молитва "Отче наш", в якій наведені основні потреби людини, про які слід завжди пам’ятати. 
       Тому молитву "Отче наш" можна розглядати, як своєрідний скелет власне алгоритму (головна програма), вочевидь призначений для налаштування індивідуальних учасників (і всіх складових частин) системи: 
"Отче наш, що на небі,          (протокол підключення до системи, встановлення зв’язку)
нехай святиться Ім'я Твоє,     (протокол підключення до системи, ідентифікація "свій - чужий")
нехай прийде Царство Твоє,  (уточнення цілей, калібровка курсу на головні цілі - Царство Небесне заради життя)
нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.     (вказівник на основний блок - інструкції прямого руху до цілі)
Хліб наш насущний дай нам сьогодні;                    (3-й рівень системи безпеки - підтримка апаратної частини)
і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим;     (2-й контур системи безпеки - гасіння, зупинення, виправлення наслідків)
і не введи нас у спокусу,            (1-й контур системи безпеки - уникнення ризиків, ухилення)
але визволи нас від лукавого.     (0-й/основний блок системи безпеки - фільтр "правда чи брехня?" / "істина чи хиба?" / "true or false?" - цей фільтр дуже важливий, адже неправдива вхідна інформація в багатьох ситуаціях призведе до генерації неадекватних рішень (управляючих впливів)).
---
       Приклад. Для демонстрації дієвості Закону Божого можна взяти аналогію з якимось іншим алгоритмом. Дуже наочною (і дещо кумедною) є аналогія з правилами дорожнього руху і керуванням автомобілем: 
"Отче наш, що на небі,             (..)
нехай святиться Ім'я Твоє,        (не забудьте взяти права і техпаспорт)
нехай прийде Царство Твоє,     (куди, власне, ми хочемо приїхати? в якому напрямку треба їхати, щоб потрапити до Царства Небесного?)
нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.     (щоб рухатись, припиніть гальмувати, заведіть мотор і тисніть на газ)
Хліб наш насущний дай нам сьогодні;                    (не забувайте вчасно заливати бензин, точніше, заправлятись пальним)
і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим;     (це - як подушки безпеки, і ще - як відбійник на повороті дороги над прірвою на випадок, якщо водій пропустив знаки небезпечної дороги і повороту чи, взагалі, не дивився на дорогу, або не зміг вчасно загальмувати)
і не введи нас у спокусу,            (це як дорожні знаки, розмітка і правила дорожнього руху: не варто запливати за буйки, перевищувати швидкість руху або вести машину нетверезим, а побачивши знак повороту на гірській дорозі, варто бути уважним і вчасно акуратно повернути у правильному напрямку)
але визволи нас від лукавого.     (Уявіть, що буде, якщо на звивистій гірській дорозі ви їдете (ведете авто) і при цьому взагалі не дивитесь ні на дорогу, ні на знаки, натомість перед вашими очима встановлений якийсь GPS-навігатор з таким великим екраном, що він затуляє собою майже все лобове скло, і ви ведете авто, дивлячись на цей екран, а в ньому показують програму "Вєсти", і ведучий закінчує попередню фразу: "...МИД России требует немедленно прекратить действия Правого сектора!", і розуміючи з цих його слів, що ви вже достатньо повернули вправо (доволі добре-так уже повернули вправо... зовсім уже оправєлі, якщо чесно), ви закінчуєте виконувати попередній правий поворот. Далі, якраз перед новим - лівим поворотом дороги (а ви, як і раніше, його не бачите, бо не дивитесь ні на знаки, ні на дорогу, а орієнтуєтесь тільки на інформацію з вашого "навігатора") ведучий "Вєсти" з екрану каже: "...Президент сказал, что это движение в правильном направлении." ... ... (Дивно: ніби, каже "в правильном направлении", а чомусь здається, наче, знову "в правом направлении"...) Таким чином ви розумієте, що тепер уже їдете у вірному напрямку, тобто тепер уже далі треба прямо. І от тут можливі варіанти: наприклад, оскільки, слухаючи інформацію ведучого з "навігатора", ви їдете прямо, то можливо, вам пощастить у тому, що відбійник на повороті дороги таки буде, і що він таки зможе витримати удар вашого авто (коли замість повернути знову, але тепер вже ліворуч, ви продовжите їхати прямо), щоб воно не впало у прірву... Гірше, якщо відбійника на тому повороті не буде... Ну, ви розумієте, так? Тут йдеться про те, що якщо хтось так поводиться, то схоже, що у нього вже не працює 0-й, тобто основний блок системи безпеки, тобто фільтр "правда чи брехня?" на вхідному потоці інформації. При цьому наслідки цілком можуть бути аналогічні щойно розглянутій "дорожньо-транспортній пригоді". ... Але, очевидно, є простий вихід з такої небезпечної ситуації: просто вам, як водію, що керує своїм авто (і зацікавлений зберегти при цьому як своє життя, так і життя інших істот на дорозі), варто хоча б трохи відсунути вбік той екран "навігатора" і подивитися крізь вікно - у світ (на дорогу), щоб побачити, що ж насправді відбувається на дорозі, - тоді у вас з’явиться можливість перевірити, наскільки адекватну інформацію надає вам ваш "навігатор" (тобто відновити роботу вашого основного фільтра системи безпеки), і тоді у вас стрімко зростуть шанси вижити і не вбити інших на цій дорозі. 
---

 

Мають місце і наступні важливі уточнення в розумінні людьми Слова Божого, на нагальну актуальність яких вказав Мішель Нострадамус: 

"Отче наш, що на небі, 
нехай святиться Ім'я Твоє," 

       1. Новий Заповіт Бога (закони, заповіді) - це НЕ засіб залякування покаранням за гріхи (які є порушенням начебто довільно встановлених обмежень), а система практичних порад про те, яким чином найбільш ефективно можна досягти бажаних цілей у цьому світі (з урахуванням попередження про те, що особливістю будови цього світу (який був створений Богом) є наявність (закону) симетричної відповіді світу на добрі чи злі вчинки кожного). А бажані цілі це - життя, тобто: 
              1.1. уникнути різних неприємностей і смерті внаслідок хибних уявлень, недознання, недорозуміння, помилок та інших недоцільних дій (які у Слові Божому називаються терміном "гріхи") і 
              1.2. пізнавати, утверджувати, підтримувати і захищати життя через побудову суспільства з системою відносин "Царство Боже" як на небі, так і на землі, в якому квітне і панує життя, максимально розвиваються таланти та здібності людей і природи, люди намагаються стати досконалими, як досконалий Отець їхній небесний (як Він і просив їх робити), і отримують можливість для того, щоб живучи, іти до Посвячення у велич творіння Бога, і можливість стати практично всемогутніми творцями, якими і належить їм бути, адже вони створені за образом і подобою Творця, (не для того, щоб "створити собі ім’я", як це намагались зробити люди, будуючи Вавилонську вежу, а для того), щоб бути дітьми Бога і продовжувати справи Отця (творити дива, в т.ч. технологію особистого безсмертя, щоб жити, і можливо, навіть створювати нові світи, щоб радіти, милуючись красою і цього, і інших світів), і дивуватись неосяжній величі, мудрості і досконалості Отця... 
---

"нехай прийде Царство Твоє, 
нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі." 

       2. Але, перш за все, Ісус Спаситель навчав людей, щоб спасти їх у цьому світі. Про це явно сказано в Євангелії: "Хто вірує в Мене, не в Мене він вірує, але в того, Хто послав мене. А хто бачить Мене, той бачить Того, Хто послав Мене. Я, Світло, на світ прийшов, щоб кожен, хто вірує в Мене, у темряві не зостався. Коли б же хто слів Моїх слухав та не вірував, Я того не суджу, бо Я не прийшов світ судити, але щоб спасти світ." - Тож це має бути першочерговою ціллю. Повторно: Ще за часів, коли Ісус ходив землею і навчав учнів і маси людей особисто, люди уявляли собі спасіння від месії інакше, ніж це, як виявилось, було задумано Богом. Багато хто і досі уявляє, що Бог створить (чи вже створив) Царство Небесне, думаючи, що Бог сам збудує це Царство. Але хіба не логічно більш імовірним вважати інше припущення, - що Бог дав людям знання про те, яке має бути Царство Боже, і як його можна збудувати, тобто представив їм проект (і ще й з детальними роз’ясненнями і багатьма прикладами), для того, щоб вони самі змогли збудували таке суспільство за цим Його проектом? Колись раніше - перед потопом - таке вже було: Бог врятував рід людський і багато видів тварин тим, що попередив Ноя про майбутній потоп і дав йому план спасіння від потопу - проект корабля і інструкції, що і як робити. Ной збудував корабель для спасіння від потопу за проектом Бога, а не Бог збудував корабель для Ноя. (Більш докладне пояснення цієї ж ідеї на прикладі правил дорожнього руху наведене нижче.) 
Людям прощені їхні "гріхи". Про це всім відомо. Завдяки Ісусу. Але у молитві-алгоритмі не сказано: "І прости нам провини наші, бо Ісус вже подарував нам прощення всіх наших гріхів (і тому тепер можемо грішити, як і скільки завгодно)", - але там сказано: "І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим". І Ісус знову повторно уточнює те ж саме: "Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших." Ця формула показує, що повний контроль над прощенням чи не прощенням їхніх "гріхів" Бог віддає самим людям. Але це не означає, що можна грішити, скільки завгодно, і потім отримати спасіння, бо простяться тобі твої "гріхи" після того, як і ти простиш іншим, хто завинив проти тебе. Тому що прощення гріхів - це дуже важливо, але це, все ж таки, не є достатньою умовою для спасіння. Вище наведені цитати з розділу про Останній суд, де вказано, що критерій суду - активно проявляти любов до живих істот у цьому світі, тобто допомагати всім "малим братам Бога", підтримувати і захищати їх (таким чином через них ми це робимо для Бога, який створив світ і життя у ньому). Як же можна говорити про допомогу комусь, якщо проти них постійно "грішити", тобто заважати їм жити? Хто ж попросить у тебе допомоги, якщо перед цим тобою вчинено проти нього "гріх" (він же злочин)? Може, він і пробачить тобі той злочин (він же "гріх"), але чи захоче він після того звернутися до тебе з проханням про допомогу? І як же він зможе довіряти тому, хто не припиняє чинити злочини ("гріхи")? Якщо хтось чогось не зрозумів одразу і помилився, то інші можуть зрозуміти це і пробачити це йому один раз чи навіть декілька разів (навіть, багато разів, якщо до людини туго доходить, що шкодити - це нерозумно). Але якщо це повторюється постійно і не припиняється, то мабуть, справа тут не в нерозумінні недоцільності злочинів ("гріхів") і не в нерозумінні ідей Бога про взаємну любов та допомогу, а вже у свідомій відмові від них і у свідомому небажанні виправляти свої звички, щоб жити в гармонії зі світом. А якщо (через те, що твої вчинки завдають їм неприємностей, ускладнень, заважають їм жити) інші не захочуть навіть спілкуватися з тобою, то як тоді будеш їм допомагати?.. (Адже тоді люди не захочуть навіть просити тебе про допомогу.) Мабуть, тому Ісус і каже: "І їм оголошу Я тоді: "Я ніколи не знав вас. Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!"". Тобто, виходить, що той, хто постійно чинить беззаконня, тобто не припиняє його чинити, той хоча і може бути формально прощений Богом, коли простить і сам провини усім іншим, але це не врятує його, тому що він не зможе допомагати тим, хто від нього відвернувся і не тільки не звернувся по допомогу, але і знати його не хоче через його беззаконня (і постійний ризик небезпеки, який походить від цього його нескінченного беззаконня). І Ісус каже: "Не кожен, хто каже до Мене: "Господи, Господи!" увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі." Як кажуть, що і слід було довести. 
Таким чином, ми щойно побачили ще один доказ того, що у логічній системі Слова Божого (зокрема, в її останній версії - в Євангелії) всі рядки молитви-алгоритму "Отче наш" важливі, а не тільки якісь окремі з них. 
Багато людей зрозуміли, що Бог чекає від людей активних дій на виконання Нового Заповіту, і намагались особисто жити згідно зі Словом Бога, однак схоже, що у цьому світі і досі немає жодної держави, яка була б збудована за проектом Царства Божого, тобто на основі Закону Божого Нового Заповіту (хоча людство вже деякою мірою наблизилось до цього). Одним з найбільш очевидних показників цього є те, що практично в усіх державах правоохоронна система збудована за принципом давньоримської карної системи (символ - Феміда з терезами та мечем), що передбачає страх кари за скоєння злочину в якості противаги до мотиву злочину. Ще один показник - невідповідність законів "мирських" ("світських") держав критеріям Божого суду (вимога Бога про допомогу всім тим, хто її потребує, тобто про наявність активного права на життя, і відсутність такого активного права на життя у держав цього світу). 
---
              2.1. Активне право на життя. Економіка Царства Небесного. 
Ісус навчає (активно) любити Бога і ближніх (2 основні заповіді) і (активно) допомагати кожному з "найменших братів Бога" (про Останній суд). Допомога може бути не тільки матеріальна, але іноді дуже важлива особиста участь і увага до оточуючих людей (та інших істот?) - про те, хто такі "ближні" Ісус пояснює на прикладі притчі про доброго самарянина (який, побачивши на дорозі побитого і пограбованого злочинцями незнайомця, перев'язав йому рани і доправив його до місця, де йому надали допомогу, і все це оплатив усе той же самарянин). І про це не варто забувати (це теж частина активного захисту і підтримки права на життя). Але схоже, що стосовно базових моментів економіки (у плані Царства Небесного), науку Ісуса можна інтерпретувати так: 
   - "...хліб наш насущний дай нам сьогодні..." 
   - "Просіть - і буде вам дано, шукайте - і знайдете, стукайте - і відчинять вам. Бо кожен, хто просить - одержує, хто шукає - знаходить, а хто стукає - відчинять йому." (Притча про доброго самарянина і роз’яснення про Останній суд охоплюють більш широку множину явищ, ніж ті випадки, в яких людина (жива істота?) сама просить про допомогу. Там йдеться про допомогу навіть у тих випадках, коли той, хто її потребує, не завжди може попросити про неї. Але якщо вже хтось навіть просить про допомогу, то зрозуміло, що це достатня умова для того, щоб почати реагувати на це прохання (у деяких випадках людині насправді може бути потрібне не те, що вона просить, а щось інше, але вона не завжди може це зрозуміти, - тоді допомогою може бути пояснити, де правда, а вже потім, коли людина погодиться, що це її дійсні потреби, допомогти вдовольнити справжні потреби людини).) 
   - Притча про робітників у винограднику (однакова оплата за різний час праці - згідно домовленості). 
   - "Віддайте кесареве - кесареві, а Богові - Боже!" 
Думаю, що ці аксіоми економіки від Бога можна розуміти так: 
   - Ціль-мінімум - почати з того, щоб у всіх був "хліб насущний на кожний день" (буквально). 
   - Ціль-максимум - прийти до здійснення принципу: "Просіть - і буде вам дано, шукайте - і знайдете, стукайте - і відчинять вам. Бо кожен, хто просить - одержує, хто шукає - знаходить, а хто стукає - відчинять йому." 
   - Зауваження: Індивідуальна оплата праці згідно попередньої домовленості незалежно від того, про що домовились інші працівники, - це нормально. Не варто заздрити іншим, а треба зробити висновки і на майбутнє домовлятися про нові умови (можливо, інші, а може, - без змін). Головне - щоб домовленість влаштовувала обидві сторони і виконувалась. 
   - Зауваження: Системи економіки кесаря і Бога - це дві різні системи, які не обов’язково повинні перетинатися чи бути зв’язаними (це всі знають). Але тут можливі варіанти: наприклад, один з варіантів - це коли система кесаря взагалі може зникнути (або її використання може значно зменшитися), а залишиться (або стане основною) тільки система Бога (замінивши собою функції системи кесаря)... 
Розглянемо детальніше: 
---
       Ціль-максимум - прийти до здійснення принципу: "Просіть - і буде вам дано, шукайте - і знайдете, стукайте - і відчинять вам. Бо кожен, хто просить - одержує, хто шукає - знаходить, а хто стукає - відчинять йому." Теоретично це означає, що кожен може отримати все, що завгодно, в тому числі, все, що йому необхідно. Людство уже давно знає різні наближення до цього принципу, наприклад: 
   - Комуністи (в СРСР) декларували схожий принцип в іншому формулюванні: "Кожному - за потребами, від кожного - за здібностями". Одначе тут є відмінності: комуністи декларували його, але на практиці здійснити його не змогли. Чому? - Мабуть тому, що: Ісус говорить про те, що люди мають від свого імені (особисто) і з власної волі (добровільно) просити, шукати і стукати. А комуністи (по-перше) говорили про якісь потреби і здібності (і одночасно - про диктатуру пролетаріату)... - А хто їх визначить ці потреби чи здібності? І от на цьому етапі їх перемогла брехня (нижче: обманні схеми - підміна цілей), тому що замість того, щоб спитати саму людину (кожного особисто), що їй потрібно і т.д., комуністи стали замість цієї людини самі визначати начебто її потреби і начебто її здібності. Тобто потреби і здібності замість самих людей стали визначати владні структури (партійні та державні органи, Держплан тощо). Причому (по-друге) це втручання держави в багатьох випадках було не консультативно-дорадчим (допомога, яку можна добровільно прийняти або відхилити: "Не можешь? - Научим!"), а директивним (примус: "Не хочешь? - Заставим!"). В багатьох випадках державні органи взагалі переставали навіть приблизно цікавитись справжніми потребами людей, а просто вигадували начебто "їхні потреби" (і начебто "їхні здібності") на свій розсуд. І потім держава все це нав’язувала людям, громадянам (диктатура партійно-номенклатурно-державно-бюрократичної системи). В результаті таких "визначень" і "застосувань" деякі цілі системи через деякий час виявились дуже далекими від справжніх цілей (потреб) людей, громадян. Внаслідок чого люди, громадяни перестали підтримувати систему. (Керівники комуністів не звертались по допомогу до Бога, не користувались алгоритмом Бога, і при цьому ще й приховували багато правди, самі обманювали людей і мислити дозволяли не всім і не по-всякому, а тільки тим, хто мислить так, як вчить партія,... тому "лукавий" їх переміг, давши їм обманути самих себе (порушення в роботі 0-го, основного блоку системи безпеки), і це було одним з факторів, внаслідок якого система стала поводитись неадекватно відносно об’єктивної реальності, і громадяни перестали вірити системі і підтримувати її, внаслідок чого система зруйнувалася.) 
   - Люди давно практикують добровільні пожертви (мається на увазі не "добровільно"-примусові, а саме насправді добровільні пожертви). Останнім часом добровільні пожертви стали тенденцією, яка все більше поширюється у все більшій кількості сфер і галузей. Це стало просто очевидно у 21-му столітті завдяки поширенню Інтернету, особливо, в галузях програмування (програмісти створюють програми та інші продукти і викладають їх у відкритому доступі, і при цьому просять бажаючих добровільно допомогти, зробивши пожертву для підтримання і подальшого розвитку даного проекту, наприклад, openttd.orggoogle.commicrosoft.com), у різних громадських проектах (громадське телебачення та інші) та у сфері благодійності. Знаковою у цьому контексті є пропозиція БЕЗОПЛАТНО (на добровільних пожертвах) ДИСТАНЦІЙНО НАВЧАТИСЯ у деяких провідних вишах світу: 
http://www.youtube.com/user/MIT
http://ocw.mit.edu/index.htm
http://ocw.mit.edu/courses/
http://www.topfreeclasses.com/
Це явище (вільний доступ до благ для всіх бажаючих і підтримка добровільними пожертвами без жодного вимагання чи примусу) стає все більш поширеним завдяки Інтернету, іншим IT-технологіям і ще такому важливому чиннику, як значно більш висока продуктивність праці людей у 21-му столітті порівняно з попередніми часами, яка дає в розпорядження людей величезні надлишкові ресурси (людина, яка працює у високотехнологічній галузі виробляє значно більше благ, ніж було б достатньо для особистого виживання чи навіть досить комфортного життя цієї людини). Тобто людство вже почало досить широко запроваджувати у повсякденну практику один із прототипів трудових відносин, які близькі до того, що передбачено Богом у проекті Царства Небесного. 
   - Додатково до трудових відносин, заснованих на волонтерстві та добровільних пожертвах (бери продукт, послугу - безплатно, а заплатиш, якщо захочеш і якщо зможеш або... заплати іншому(, або не плати взагалі)), принцип Царства Небесного "просіть - і буде вам дано" потребує ще, щоб була наявна ЕФЕКТИВНА система "прийому прохань" (облік заявок, з’ясування попиту, вимірювання цілей), їх обробки і задоволення. Як показує невдалий приклад комуністів (СРСР), система прийому звернень від людей та роботи з цими зверненнями має бути об’єктивна та ефективна, щоб задовольняти прохання людей, хоча б, в основному. Добровільні пожертви або їх відсутність - це теж деякий комплексний індикатор рівня задоволення попиту, тобто потреб, тобто потенційних прохань споживачів. Однак цей індикатор настільки "комплексний", що не завжди можна зрозуміти його структуру, і це не дозволяє чітко визначити фактори, які на нього впливають, і отже, це сильно ускладнює аналіз з метою знайти найбільш ефективні алгоритми задоволення попиту, потреб та прохань. Однак і у існуючих електронних систем збору заявок є недолік - часто вони розрізнені, тобто не зв’язані між собою, через що система "2" не знає, яка частина попиту задоволена в системі "1". Але сучасні інформаційні технології дозволяють збудувати ще більш точну і результативну систему прийому звернень і пошуку рішень для задоволення цих прохань. Правда, поки що далеко не всюди такі системи вже створені і працюють. Хоча деякі наближені прототипи вже є, - наприклад: соціальні мережі та електронні системи опитування громадської думки - якщо їх удосконалити і поширити, то можна буде отримати "постійно діючий референдум" (об’єктивне вимірювання-відображення громадської думки) і систему "прийому та обробки прохань". Тож у цьому напрямку ще багато потрібно буде розробити, створити і запустити в роботу. 

"Хліб наш насущний дай нам сьогодні;" 

       Ціль-мінімум - почати з того, щоб у всіх був "хліб насущний на кожний день". Для того, щоб зрозуміти, якого, скільки, де і коли "хліба насущного" має бути, щоб він був у всіх, знову потрібна наявність ефективної системи прийому і задоволення заявок. Але поки така система не створена і не налагоджена, а також для того, щоб усім людям зменшити кількість транзакцій, можна спростити підхід до виконання цілі-мінімум наступним чином. Сьогодні в Росії і в Україні вже існують різні інститути соціальної підтримки людей у "найбільш складних" ситуаціях, наприклад: виплати батькам на дитину при її народженні (до досягнення нею віку трьох років), виплати опікунам на дітей-сиріт (до повноліття), стипендії, (тимчасова) допомога з безробіття, пенсії, допомога малозабезпеченим сім’ям (для людей будь-якого віку) та інші соціальні виплати (допомога). Цих усяких соціальних допомог багато, і більшість громадян навіть і не знають про багато з них, і на кожну допомогу є свій закон, і кожну слід обчислювати за якимись формулами, кожна з яких нерідко буває досить складна, а для різних допомог формули різні... І потрібно багато держслужбовців, кадровиків і бухгалтерів, щоб все це, хоча б, теоретично правильно розраховувати... А ще потрібні інші держслужбовці, які придумують всі ці допомоги, правила і пільги... І всім цим розраховувальникам, контролерам і розробникам треба платити зарплату за їхню іноді непросту працю... Замість того, щоб виплатити ці гроші на соціальну допомогу. І при цьому деяким колишнім держслужбовцям платять пенсію, яка в декілька разів перевищує середню, а тим більше, мінімальну зарплату працюючих людей... Але найголовніша проблема - це наявність "дірок" в існуючій системі соціального захисту, тобто те, що ЩЕ НЕ ВСІ ЛЮДИ ЗАХИЩЕНІ! Точніше, формально (теоретично) усі люди захищені, тому що державою передбачено надавати допомогу членам малозабезпечених сімей для людей будь-якого віку, в т.ч. для малозабезпечених людей працездатного віку. Але для того, щоб державна служба соціального захисту розглянула заяву на отримання цієї допомоги, потрібно зібрати декілька різних довідок, і мають бути виконані ще декілька умов. І навіть після цього немає гарантії, що людині не відмовлять і таки дадуть допомогу (
http://audio.meta.ua/1721681.audio
http://krampravda.dn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4609:-2014-&catid=28:officialnews&Itemid=60
http://4begemota.ru/?articles=70&id=59#menu
http://www.youtube.com/watch?v=uJUdlwMakDw
http://www.prostopravo.com.ua/semya/stati/pomosch_maloobespechennym_semyam_usloviya_razmer_dokumenty_osnovaniya_dlya_otkaza
http://pomogalka.info/pomoshh-maloobespechennym-semyam-v-ukraine-v-2014-godu/
http://fakty.ua/176217-na-kazhdogo-rebenka-starshe-treh-let-iz-maloobespechennoj-semi-v-2014-godu-budut-doplachivat-ot-250-do-500-griven
http://law-guide.com.ua/maloobespechennaya-semya-v-ukraine-kak-naznachayetsya-socialnaya-pomoshh/
). Але на практиці все значно складніше: навіть одну довідку іноді неможливо отримати через нездоланні бюрократичні перепони, а не те, що декілька... Наприклад, у дійсності може виявитись практично недосяжною ціль отримати довідку про склад сім’ї (наприклад, тому, що хтось із посадових осіб фактично відмовиться видати її з якихось причин), а без цієї довідки неможливо отримати навіть одноразову допомогу при народженні дитини. Виходить абсурд: допомога має виплачуватись батькам при народженні дитини, дитина є, батьки є, а допомога не виплачується (через якісь зовсім сторонні причини) - різних причин може бути багато, а результат один – відсутність допомоги... Для отримання ж допомоги у зв’язку з малозабезпеченістю, окрім довідки про склад сім’ї, потрібно ще декілька інших довідок, тобто там влаштовано ще більше штучних перепон і завад, і ще більше залежності від якихось сторонніх обставин і, часто, від свавілля різних посадових осіб... Усі допомоги є тимчасовими, тобто не захищають людину постійно. М’яко кажучи, така система соціального захисту недосконала. У чому ж справжні, основні причини безладу? Думаю, що у таких двох речах: 
   - Сучасна система соціальної допомоги (насправді НЕ Є СИСТЕМОЮ НАДІЙНОГО ЗАХИСТУ, бо не всі люди захищені внаслідок часто практично нездоланих бюрократичних перешкод, тому що вона) змішана з системою мотивації (пільги, підвищені пенсії, більш ранній вихід на пенсію, і особливо, - стимулювання-примушення безробітних до якоїсь роботи шляхом припинення тимчасової допомоги і дуже ускладнених, для деяких людей практично недосяжних умов для отримання допомоги з малозабезпеченості). Ці дві системи - захисту і мотивації - мають зовсім різні цілі, тому їх об’єднання створює великий безлад. 
   - Обидві системи надто ускладнені і заплутані (різними особливостями і винятками). 
Яким чином можна розв’язати ці проблемні питання? 
   - Треба розділити (зокрема в пенсіях) функції соціального захисту (захист права на виживання = активне право на життя) і мотивації (заохочення до роботи, заохочення пільгами і більш високими та більш ранніми пенсіями). Навіть при збереженні існуючих обсягів виплат розділення функцій дозволить уточнити цілі і зробити систему захисту життя більш зрозумілою, доцільною, прозорою (контрольованою), керованою та ефективною. 
   - Максимально спростити систему мінімальної допомоги для виживання можна, якщо її максимально уніфікувати, зробити однорідною, прибрати винятки та особливості, тобто якби була встановлена однакова мінімальна соціальна підтримка для будь-якої людини (мінімальна пенсія для виживання) в якості базового (найменшого, найголовнішого) рівня допомоги. Мова йде про мінімальні гроші, які дозволять людині в буквальному розумінні ВИЖИТИ (біологічно), тобто щоб вистачило для того, щоб в буквальному смислі дати людині хліб насущний на кожний день. На хлібі і воді можна вижити і прожити навіть декілька років. Принаймні, стільки часу, щоб встигнути попросити про щось іще і не померти з голоду, поки прохання буде почуте і отримає відповідь. Це і є активне право на життя і ціль-мінімум у програмі соціальної підтримки у проекті Царства Божого. Якщо ж людина хоче більшого, ніж просто вижити, то у неї є можливість (і час) просити, шукати, стукати або щось робити далі. Але Бог радить для кожного забезпечити мінімум, який дозволить кожному вижити (не померти), навіть якщо з будь-яких причин людина не спроможна заробити більше (або не спроможна зібрати довідки для отримання допомоги від держави через соціальну службу). Головний критерій - дати хліб насущний на кожний день (у буквальному розумінні хліб, тобто мінімальну поживу). У сучасних умовах найпростіший спосіб цього досягти - дати кожній людині (від народження і до смерті) якусь мінімальну суму грошей щотижня чи щодня (банки вже зараз технічно готові АВТОМАТИЧНО розподіляти надані їм для цього кошти перерахунками на карту чи особовий рахунок, наприклад, pb.ua). Це дозволить не залучати зайвих (і дорогих) ресурсів для обліку, вимірювання, контролю, розподілу і т.д., тобто не буде потреби додатково витрачати зайві гроші на персонал супроводу (обслуговування) цієї простої системи. А купити на ці мінімальні гроші хліб або якийсь найдешевший одяг зможе майже кожна людина самостійно. Додатково були би бажаними ще якісь пункти, осередки, центри, в яких можна було б отримати найдешевший (чи безплатний) хліб, одяг чи притулок. Тут є ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ (ПСИХОЛОГІЧНИЙ) МОМЕНТ: оскільки кожна людина таким чином буде гарантовано захищена від смерті, зв’язаної з часом недосяжності життєво необхідних ресурсів, тобто буде впевнена, що не помре від голоду (чи холоду) за будь-яких умов, бо безумовно отримає допомогу на кожний день (навіть, якщо не зможе зібрати усіх довідок), то ЦЕ ДОЗВОЛЯЄ ЛЮДИНІ одразу ж ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД великої частини СТРАХІВ за життя своє і членів своєї сім"ї. І значить, люди зможуть більш спокійно і адекватно мислити (не перебуваючи під впливом емоції страху), тобто процес прийняття рішень більшою мірою буде перенесений зі сфери емоцій до області розуму (логічних міркувань, більш зважених аргументів і оцінок). У термінах психології це відповідає переходу людей у "піраміді Маслоу" з перших двох рівнів (фізіологічні потреби і значна частина питань безпеки) одразу на третій і більш високі рівні. Це (усунення примусу та страху) одразу дає потенціал для розвитку якісно інших областей діяльності людей, порівняно з наявною сьогодні соціальною системою, основаною на стимулі-примусі або страху. 
Бог не згодний з принципом: "Хто не працює (або не зміг зібрати довідок), - той не їсть!", - Ісус каже: "Погляньте на птахів небесних, що не сіють, не жнуть, не збирають у клуні, та проте ваш Небесний Отець їх годує". Так само, і про одяг. У підсумку: "...знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперш Царства Божого й праведности Його, - а все це вам додасться." Це не означає, що Бог хоче, щоб люди нічого не робили і жили за рахунок інших людей, - про це Ісус говорить у притчах про таланти і про десять мін срібла. Але очевидно, що Бог пропонує кожній людині самостійно і ДОБРОВІЛЬНО вирішувати, чим їй займатися і що робити (Бога теж ніхто не примушував, однак Він добровільно працював, коли створив світ і все у ньому). І треба, щоб у кожного була страховка - у кожного безумовно повинен бути завжди хліб на кожний день. 
---

... дивіться далі - ч.2/5: 
http://2homosapiens.ucoz.ua/blog/dobra_zvistka_osnovi_ukr_ukrajinskoju_movoju_20140730_txt_ch_2_5/2014-10-07-5

Переглядів: 193 | Додав: 2_homo_sapiens | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar